: اینا علائم سرطان هستن!

: اینا علائم سرطان هستن!

به گزارش ایران استایل به نقل از سلامت نیوز سرطان بیشتر از دویست نوعه و شایع ترین شکلای جور واجور اون سرطان پروستات، تخمدان، پستون، مثانه، رودۀ بزرگ، راست روده، کلیه، رحم به علاوۀ سرطان خون و پوسته.

متأسفانه این سرطانا به دلیل اون که در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شن احتمال درمان کمی دارن اما جدی گرفتن این علائم می تونه به تشخیص سریع تر مریضی کمک کنه:

۱- کاهش وزن یهویی: معمولا کسائی که یهویی وزن از دست میدن ممکنه به سرطان ریه و یا پستون گرفتار باشن. کاهش وزن به دنبال از کار افتادن کبد و ضعیف کردن کارکرد اون اتفاق می افته که عبارت از کنترل اشتها و دفع سمومه. کاهش وزن ممکنه نشانۀ سرطانای دستگاه هاضمه مانند رودۀ بزرگ هم باشه.

۲- التهاب و تب دائمی: التهاب تکراری از مشکلات سرطان خونه مخصوصا وقتی که خون به تولید مقادیر عجیب از گلبول سفید می پردازه و با نشونه هایی مانند آنفلوانزا و آبریزش بینی همراه س.

۳- ضعف و خستگی

۴- تنفس سخت و همراه با صدای سوت: این می تونه یکی از علائم سرطان ریه باشه.

۵- درد قفسۀ سینه و سرفۀ دائم، سرطان خون و ریه می تونن همراه با اینجور عوارضی باشن. اگه دردها گذرا و یا فصلی باشن جای نگرانی نیس اما اگه به صورت روزانه و دائمی باشن باید فورا به دکتر مراجعه شه.

۶- نفخ

۷- گر گرفتگی دائم

۸- مشکلات روده ای

۹- مشکلات بلع، که می تونه از مشکلات سرطان گردن رحم و یا ریه باشه.

۱۰- یرقان: زردی پوست و چهره به همراه زردی سفیدی چشم. این علائم به غیر از مشکلات مشکلات کبدی می تونه نشانۀ سرطان پانکراس باشه.

۱۱- تورم و توده های غیرعادی

۱۲- مشکلات پوستی و بروز لکه های جدید و متغیر روی اون.

۱۳- تغییر در ناخنا: تغییرات عجیب در ناخنا از مهم ترین نشونه های سرطانه. بروز خطوط و لکه های مشکی یا قهوه ای بیان کننده سرطان پوست است اما اگه رنگ اونا زرد شه می تونه نشانی از سرطان کبد باشه.

۱۴- دردهای ناحیۀ شکم و لگن خاصره: دردهای لگنی می تونه نشانۀ بیماریای خطرناکی باشه. این درد یکی از مشکلات کیستای تخمدانه که معمولا ندیده گرفته می شه و به سرطان رحم تغییر شکل پیدا می کنه.

۱۵- درد نامعلوم ای که بیشتر از یه ماه طول بکشه: در صورت بروز هر دردی که بیشتر از یه ماه طول بکشه حتما باید به دکتر مراجعه شه چون ممکنه نشانۀ سرطان استخون یا بیضه باشه.

۱۶- خون ریزی دائمی و عجیب: یکی از مشکلات اولیۀ دچار شدن به سرطان رودۀ بزرگ و سرطان خون باشه و نیاز به مشاورۀ فوری با دکتر داره.

سلامت نیوز

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *