این‌ها را بخورید تا سرطان پوست از شما دور باشد | تغذیه سالم

اینا رو بخورین تا سرطان پوست از شما دور باشه

هر چیزی که می خوریم روی تک تک سلول هامون اثر میذاره. پوست هم به عنوان یکی از بخشای بزرگ از این اثرات بی نصیب نیس.

پوست همیشه در برابر آسیبای داخلی و خارجی قرار داره به خاطر همین از خطر سرطان در امان نیس. متأسفانه در سالای گذشته سرطان پوست روند رو به رشدی داشته. امروزه آمارها نشون میده که در جهان هر سال بیشتر از یه میلیون نفر به این سرطان گرفتار می شن. عاقلانه ترین راه اینه که از همین حالا به فکر پیشگیری باشین چون بهتر و راحت تر از درمانه. حالا خوبیش اینه بعضی از خوراکیا اثر خوبی واسه پیشگیری و مقابله با این تومورهای شرور دارن. در این مقاله گلچینی از این مواد غذایی به درد بخور رو معرفی می کنیم. با ما همراه باشین.

 

فیبرهای غذایی رو یادتون نره

واسه در امان موندن از سرطان پوست سهم کمی به مواد غذایی چرب (چربیای ناسالم) بدین و تا جایی که می تونین فیبرهای غذایی استفاده کنین. فیبرها باعث می شن که روده ها با سرعت بیشتری از شر توکسینای سرطان زا خلاص شن. در این صورت این توکسینا یا همون سموم بدن انباشته نمی شن و نمی تونه مدت زمان طولانی در بخشای حیاتی بدن تلنبار شن. خوردن مواد غذایی پر از فیبر مثل میوه و سبزیجات تازه و دانه های کامل کمک بیشتری به پیشگیری از ملانوم (سرطان پوست) می کنه.

 

چای سبز بخورین

یافته های تحقیقای زیاد نشون میده مصرف چای سبز به خصوص وقتی که به اون لیموترش اضافه کرده باشین از دچار شدن به سرطان پوست پیشگیری می کنه. آدمایی که به طور مرتب چای سبز یا چای مشکی می خورن یعنی روزانه دست کم دو فنجون، شانس بیشتری واسه دور موندن از سرطان پوست دارن. کلاً چای پر از آنتی اکسیدان هاییه که جلوی پیشرفت سلولای سرطان زا رو میگیره. پیشنهاد می کنیم مقداری لیموترش در چایتون بچکانید چون خود لیموترش هم پر از آنتی اکسیدانه.

 

آنتی اکسیدانا

آنتی اکسیدانا که خیلی در میوه ها وجود دارن شما رو از گزند سرطان پوست در امان می دارن. انگور و انار می تونن التهاب سلولای پوستی (که در نتیجه اشعه های ماورای بنفش به وجود میان) رو از بین ببرن.

 

کاروتنوئیدها یه آنتی اکسیدان موثر

کاروتنوئیدها هم مولکولای مفیدی هستن که در میوه ها و سبزیجات زرد، قرمز و نارنجی رنگ وجود دارن و هر چی اندازه اون در بدن بیشتر باشه پوست در وضعیت بهتری قرار میگیره.

گردو یه

منبع : tebyan.net