ایهاالناس! این داروی مرگبار را نخرید

به نقل از مجله سیب سبز: در دو هفته گذشته بعد از گزارش موارد زیادی از مریضیای خطرناک کبدی در مصرف کنندگان داروی لاغری «اکسی الیت» و گزارش چند مورد بستری و انجام دو مورد پیوند کبد و یه مورد مرگ مصرف کنندگان، مسئولان وزارت بهداشت جلسه ای تشکیل دادن و این داروی «مرگبار» رو بررسی کردن. با هم نظر چند نفر از مسئولان رو می خونیم.

دستور جمع آوری این دارو ابلاغ شده

«اکسی الیت» (OXYELITE) کپسول و پودری اســت کـه در ایالات متحــده ساخته شده و واسه انرژی زایی و کاهش قند خون مصرف می شه، ولی باعث 50 مورد مشکل کبد در دنیا شده و سازمانای جهانی واسه جمع آوری اون اقدام کردن. از مصرف این دارو که متأسفانه در بعضی باشگاه های بدنسازی و آرایشگاها تجویز می شه شدیدا دوری کنین. مشکل کبد موجب مرگ افراد یا ازدست رفتن کبد شده که نیاز به پیوند می شه. تبلیغات ماهواره ای خطری جدی در مورد تبلیغ و افزایش مصرف اینجور داروهایی هستن و مردم نباید به این تبلیغات گوش کنن. رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت هم طی بخشنامه ای به داروخونهای سراسر کشور دستور جمع آوری این دارو رو ابلاغ کرده.

مثلث مرگ جوانان ایرونی!

 تبلیغات ماهواره ای، باشگاه های بدنسازی و آرایشگاهای زنونه سه ضلع مثلثیه که من اونو مثلث مرگ می نامم، در بعضی آرایشگاها و سالنای بدنسازی ترکیبات آمفتامین به عنوان داروی لاغری، زیبایی اندام و داروی انرژی زا به فروش می رسه و در بعضی شبکه های ماهواره ای تبلیغ اون پخش می شه. ثابت شده ترکیبات آمفتامین که ماده خطرناک شیشه هم ازجمله اوناس در کوتاه مدت موجب نشاط، کاهش وزن و ایجاد انرژی می شه اما پس از یه مدت می تونه به مشکل کبد، مشکل کلیه، بی نظمی ضربان قلب و مرگ یهویی منجر شه. خیلی از موارد مرگ یهویی جوانان به وجود اومده به وسیله مشکل یهویی ضربان قلب و فشار خون است که از مصرف این مواد ایجاد می شه.

در ماده مخدر شیشه چنته می ریزن

از داروهای مرغوب در شیشه استفاده نمی کنن بلکه از اسیدایی که دارویی نیس مانند اسید لوله باز کن (چنته) استفاده می کنن که آسیبا بسیاری و حتی مرگ ومیر این افراد رو به دنبال داشته. در گذشته شیشه گرمی 200 هزار تومن بود اما چون دست زیاد شده 8 هزار تومن هم پیدا میشه و مثل مواد مخدر معمولی به فروش می رسه. اینکه میگن جوانان و زنان واسه لاغری به اونو می یارن درسته چون اشتها رو کور می کنه.

18 هزار آرایشگاه غیرمجاز تو تهران

کمیسیون بهداشت و درمان جلسه ای در مورد پخش شیشه در آرایشگاهای زنونه داشته. به گفته مقامات وزارت بهداشت الان حدود ۱۸ هزار آرایشگاه زنونه غیرمجاز فقط در شهر تهران فعالیت می کنن. به دلیل غیرمجاز بودن این آرایشگاها امکان پخش شکلای جور واجور مواد مخدر درآنها هست. در این جلسه بحثای جدی در این باره انجام شد و بر این نکته تاکید شد که نظارتای جدی تری در آرایشگاها انجام شه تا تماشاگر پخش مواد مخدر در اونا نباشیم.

شیشه این بار در چای لاغری!

بعضی زنان ایرونی واسه کاهش وزن و زیبایی با چای و قهوه آلوده به مواد روانگردان معتاد می شن. آمارهای رسمی نشون می دهد۱۵۰هزار زن ۱۵ تا ۴۵ ساله در پایتخت زندگی می کنن که دست کم یه بار شیشه رو تجربه کردن. درمورد داروها، کرما و چای و قهوه هایی که ادعا می شه در زمان کوتاهی، به طور مثال طی یه هفته، چهار کیلو لاغری به همراه دارن باید نسبت به وجود شیشه در اونا شک کرد چون لاغری در مدت زمان کوتاه در شرایط عادی اتفاق نمی افته. مواد محرک در این جور اجناس لاغری، چربی و پروتئینای بدن رو آب کرده و موجب از دست رفتن تازگی پوست و چروکیدگی اون می شه؛ این مواد حتی منتهی به تشنج افراد هم می شه. مصرف شیشه حتی به اندازه کم هم خطرناکه و از نظر سلامت روان هم می تونه منتهی به خشونت، افسردگی، بی قراری و مصرف زیاد اون منتهی به جنون به وجود اومده به وسیله مصرف مواد محرک شه.

جمع آوری سلامت اکاایران