با “روش چنگال” لاغر شوید! | تغذیه سالم

رژیمی رو سراغ دارین که در اون هر چی می خوایم بتونیم بخوریم اما با این حال لاغر شیم؟

چون که نه. به شما پیشنهاد می کنیم فقط با چنگال غذا بخورین. این روش رو شوخی نگیرید. با چنگال غذا خوردن یا فورکینگ، روشی مشهور در سراسر دنیاس که خیلی از ادما ازش استفاده می کنن.

● روش فورکینگ روی چه اصلی بنا شده؟

این رژیم اصول خاصی نداره. فقط کافیه شام رو به آرومی و با یه چنگال بخورین. هیچوقت به شما پیشنهاد نمی کنیم که شام رو از برنامه غذایی تون خط بزنین بلکه به شما پیشنهاد می کنیم تموم غذاهایی رو که با کارد، قاشق یا دست خورده می شن، از برنامه غذایی شبونه خود حذف کرده و تنها غذایی رو بخورین که با چنگال خورده می شه. اینطوری در این رژیم در حالت عادی غذاهایی که کالری زیادی دارن مثل پیتزا و پنیر از برنامه غذای شب حذف می شن. فکر می کنین چه غذاهایی رو میشه با چنگال خورد؟ خیلی از مواد کم کالری مثل شکل های جور واجور سبزی، غلات، گیاهان نیام دار (نخودفرنگی، باقلا و…)، ماهی و… حواستون باشه که اجازه ندارین غذاهایی رو بخورین که اول باید با چاقو اونا رو بخش کرد و بعد با چنگال خورد. سوپ و ماست رو هم که با قاشق می خورن، از یاد ببرین.

● با به کار گیری این رژیم تماشاگر چه نتایجی هستیم؟

وقتی روش فورکینگ رو اجرا می کنین، از چیزی محروم نمی شین. مثلا اگه شما شب برنج یا گوشت نخورین، می تونین به خودتون بگید فردا ظهر می خورم. در این نوع رژیم تنها بعضی خواستهاتون واسه یه مدت به تعویق میفته. از طرف دیگه، خوردن غذا با چنگال یه جور بازیه که حواستون رو پرت می کنه و از فکر غذاهای ممنوعه بیرون میاید.

● غذا خوردن با چنگال سخته؟

سختی اجرای این رژیم به عوامل زیادی وابسته. مثلا اگه شما بچه دارین اونا نیاز به غذای کاملی در شب دارن. دیدن غذای سر سفره، همیشه وسوسه انگیزه. روش فورکینگ بر دو نوعه: فورکینگ سخت و آسون. در روش آسون شما می تونین از چاقو هم در کنار چنگال استفاده کنین. اینطوری، خوردن بعضی غذاها ممکن می شه اما در روش سخت، به کار گیری هر وسیله ای به جز چنگال، ممنوعه. بنا به شرایط شما می تونین روشی رو که دوست دارین، انتخاب کنین.

● غذا خوردن با چنگال یه جور رژیمه یا عادت نوین غذایی؟

فورکینگ درواقع یه جور بازی لذت بخشه که تا حد زیادی به فلسفه غذا خوردن مربوطه. قدیم روش غذاخوردن آدما به مکان و آدمایی که با اونا زندگی می کردن، بستگی داشت اما امروزه حد و مرزی موجود نیس و این قوانین علم تغذیه و شکل های جور واجور و اقسام رژیم هاست که در چگونگی غذا خوردن ما نقش دارن. رژیما معمولا طی دوره مشخصی گرفته می شن و فقط به افراد کمک می کنن واسه یه مدت روی فرم بیان و لاغر شن ولی بدیش اینه بعد از تموم شدن رژیم چون دوباره عادت غذایی از سر گرفته می شه، پس وزن از دست رفته هم دوباره برمیگرده. غذاخوردن با چنگال روشیه که میشه اون رو به عنوان یه عادت غذایی واسه همیشه قبول کرد و اینطوری در عین حالا که هیچ محرومیتی موجود نیس، کمی نفس خود رو محدود کرد.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا
  • مطالب در رابطه
  • با "روغن کندر" سرماخوردگی و آنفلوآنزا رو درمان کنین