با "روغن کندر" سرماخوردگی و آنفلوآنزا رو درمان کنین

کندر خواص بسیار زیادی داره و در بعضی از نقاط ایران به جای آدامس کندر می جوند که واسه سلامت خیلی خوبه. روغن کندر هم خاصیتای بیشماری داره که میشه از اون واسه درمان سرماخوردگی و آرامش سرفه استفاده کرد.

فواید کندر واسه درمان سرماخوردگی و بیماریای تنفسی

کندر گیاهی شناخته شده چند هزار ساله س و از زمانای قدیم تا الان عصاره یا اسانس اون با در نظر گرفتن فایده های درمانی اون کاربرده های زیادی داره. مصریان به فکر بودن که حموم روغن کندر سرچشمه جوانیه.اسانس کندر از رزین درخت اون تولید شده و بویی مثل ترکیب عسل طبیعی و لیمو داره. علاوه بر اسانس، روغن کندر فایده های درمانی زیادی داره که در ادامه به مواردی از اون اشاره شده.

محل گزش و نیش حشرات رو با روغن کندر آرامش بدید

با این روش به سرعت یه چشم به هم زدن خوابتون می بره

اگه مشکل بی خوابی یا بدخوابی شبونه دارین و نمی تونین خوب استراحت کنین، فقط کافیه مقداری از اسانس کندر رو تو یه کاسه کوچیک بریزین و اون رو کنار تختخواب خود بذارین. این روش باعث ایجاد آرامش و خواب آلودگی می شه.

سرماخوردگی و آنفلوآنزا رو با کندر درمان کنین

مصرف روزانه روغن کندر موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شه و به کمک اون می تونین خیلی راحت با عفونتای ویروسی مثل سرماخوردگی و آنفلوآنزا مقابله کنین.

به جای قرص آروم بخش از کندر استفاده کنین

روغن کندر خاصیت آرامش بخش داره. کافیه که گردن و شونه های خود رو با این روغن ماساژ بدید تا احساس آرامش و آرامش پیدا کنین.تماس این روغن با منافذ پوست به افزایش تولید دوپامین و نوراپی نفرین در بدن میرسه که باعث ایجاد آرامش و رفع علایم خستگی می شه.

بهبود سریع جای بریدگی با روغن کندر

به خاطر بهبود سریع جای بریدگی، ساییدگی یا نابود کردن کبودی، کافیه منطقه آسیب دیده رو بعد از شست و شو و خشک کردن با هوله تمیز با این روغن ماساژ بدید.

درمان سرفه با استفاده موضعی از روغن کندر

اگه از سرفه همیشگی رنج می برید، کافیه مخلوط آب و چند قطره روغن کندر رو غرغره کنین تا از سرفه کردن همیشگی خلاص شید هم اینکه می تونین گردن خود رو با این روغن ماساژ بدید و معجزه اون رو در آرامش و بهبود سرفه مخصوصا در فصل سرد سال ناظر باشین.

روغن کندر , خواص روغن کندر

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا
  • مطالب در رابطه
  • مشکلات "دگزامتازون" پرمصرف ترین داروی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *