با 10 خاصین این معجون صبحگاهی آشنا شوید | تغذیه سالم

این مخلوط به طور ناشتا قبل از مسواک زدن یا شستن دهن مصرف شه
مصرف یه لیوان آب ولرم شامل عسل و لیمو به طور ناشتا واسه حفظ سلامت خوبه. بعضی فکر می کنن که مصرف این محلول باعث کاهش وزن می شه. در ادامه مطلب به خواص این نوشیدنی می پردازیم.

تصفیه کننده سیستم لنفاوی

 کمبود آب در سیستم لنفاوی عامل بروز شکلای جور واجور مریضی هاست. کمبود آب و مایعات لازم در سیستم لنفاوی، احساس خستگی بیشتر از اندازه و بی حالی، مشکل در خواب، یبوست، فشار خون بالا یا پایین، استرس و کارکرد ناجور ذهنی رو داره.

با مصرف این نوشیدنی به طور ناشتا به همه سیستم لنفاوی آبرسانی می شه و این علاوه بر رفع علایم یاد شده، سیستم ایمنی بدن رو هم بهتر کنه.

انرژی بخشه و روحیه فرد رو زیاد می کنه؛

اگه احساس خستگی و ناراحتی می کنین، از این مخلوط استفاده کنین. عسل موجود در اون به عنوان انرژی دهنده بدون کالری عمل می کنه.لیمو آنزیمایی رو که باعث درست هضم شدن غذا می شه فعال می کنه و علاوه بر اون، بوی لیمو آروم بخشی طبیعی هستش.

مجرای ادراری رو تمیز و به عنوان مدر عمل می کنه

عسل عامل قوی ضدباکتریاییه که توان مقابله با چندین عفونت رو داره. وقتی که عسل با لیمو و آب که هر ۲ مدره و سموم بدن رو دفع می کنه، مخلوط شه به شکل بهتری مجرای ادراری رو پاکسازی می کنه. واسه زنائی که مشکل عفونت مجرای ادراری دارن، مصرف این نوشیدنی  خوبه. این مخلوط عفونت ادراری رو کم می کنه.

سلامت دهن رو بهتر کنه

طبیعت اسیدی لیموی ترکیب شده با عسل و آب تو یه لحظه بوی بددهان رو نابود می کنه.

لیمو دهن رو تمیز می کنه و غدد بزاقی رو فعال می سازه و باکتریای مضر رو نابود می کنه. با اضافه کردن اون به عسل و آب، باکتری و ذرات غذا رو که بیشتر در دهن و گلو باقی می مونه، میشین. دلیل دیگه بوی بد دهن ایجاد لایه سفید روی زبانه. (که بیشتر شامل باکتری و ماده غذایی در حال فاسد شدنه) این مخلوط به طور موثر اون لایه رو نابود می کنه در نتیجه بوی بد دهن رفع می شه.

با یبوست مقابله می کنه

این مخلوط درمان فوری یبوست است. روده ها رو تحریک می کنه و مدفوع رو از حالت خشکی خارج می کنه.

معده رو پاکسازی می کنه و کارکرد کولون رو بهتر کنه

هر فردی به مرور دچار تراکم سموم در معده می شه. موادغذایی هضم نشده، سلول روده ای و باکتریای مرده، لایه داخلی معده رو می پوشونه و در نتیجه منتهی به مریضی می شه. با مصرف مخلوط آب لیمو، عسل و آب ولرم، دیواره روده مخصوصا کولون تحریک می شه و سموم رو از بدن دفع می کنه تا روده ها بهتر بکنه. با این کار بدن میتونه ماده مغذی رو بهتر جذب و سموم رو از بدن خارج کنه. این تراکم سموم بیشتر باعث احساس نفخ می شه.

عمل هضم رو بهتر کنه

ترکیبی از آب ولرم، لیمو و عسل سیستم هاضمه بدن رو تقویت می کنه. علاوه بر اون لیمو کبد رو واسه تولید صفرای بیشتر تحریک می کنه، لیمو با اضافه کردن اسید اضافه به سیستم گوارشی کمک می کنه و در دفع سموم از بدن هم خوبه. عسل به عنوان یه ضدباکتری عمل می کنه و هر نوع عفونت موجود در بدن رو نابود می کنه و به تولید مخاط روده ای که سموم رو از بدن دفع می کنه کمک می کنه.

احتمال کاهش وزن رو زیاد می کنه

پکتین یه جور فیبر موجود در این محلول، احساس سیری در فرد بوجود میاره. مخلوط آب ولرم، عسل و لیمو یه محیط قلیایی در معده بوجود میاره که در کاهش وزن موثره.

باعث صافی پوست می شه

لیمو، خون رو تمیز و در تولید سلولای جدید به بدن کمک می کنه. آب و عسل به طور خاص، قدرت بازسازی پوست رو زیاد می کنه و در تقویت کلاژن موثره. پس اگه پوستی سرحال می خواین هر روز ناشتا از این مخلوط استفاده کنین.

نکاتی واسه جفت و جور و مصرف این مخلوط

این مخلوط به طور ناشتا قبل از مسواک زدن یا شستن دهن مصرف شه. واسه جفت و جور این مخلوط، آب نصف لیموی تازه و یه قاشق مرباخوری عسل طبیعی رو به یه لیوان آب ولرم اضافه و بدون این دست اون دست کردن استفاده کنین و تا یه ساعت پس از اون از مصرف چای یا قهوه دوری کنین.

منبع : khorasannews.com