چگونه رتبه یک سایت را مشاهده کنیم

در زمان به کار گیری بک لینک، ارسال پستای مهمون یا تبلیغ در سایت، از سایتای محبوب استفاده می کنیم. در حالیکه هیچ کدوم از الگوریتمای رتبه بندی کامل نیستن و نمی تونیم مطمئن باشیم که سایتایی که انتخاب کردیم خوب هستن (یا خوب خواهند موند)، روشای زیر رتبه سایت مربوطه رو مشخص می کنن.

بک لینک

۱- پیچ رنک

این سرویس گوگل، محبوب ترین روش واسه امتحان کیفیت و محبوبیت سایته. در این سرویس، سایتا به ۱۱ دسته بندی از صفر تا ۱۰ تقسیم بندی می شن. هرچه این عدد بالاتر باشه، سایت بهتر میشه.

۲- الکسا

برخلاف پیچ رنک گوگل، الکسا سایتا رو فهرست می کنه. هرچه سایتا رتبه الکسای کمتر داشته باشن، کیفیت بالاتری دارن.

۳- کامپیت

Compete.com مانند دو سرویس اول نیس چون اونا داده ها رو از نمونه ای از ۲ میلیون کاربر آمریکا می گیرن، اما این سرویس هم خوب یا بد بودن سایتا رو در آمریکا مشخص می کنه.

۴- کوانتکست (Quancast)

تمرکز این سرویس هم بازار آمریکا س و داده ها رو از ISPها و شرکتای تبلیغاتی دریافت می کنه. اما خیلی از سایتای خوب از این سرویس استفاده نمی کنن.

۵- کاستوم رنک

CustomRank.com سرویسی ارائه می کنه که چندین وسیله امتحان مانندMozTrust ، MozRank، PageAuthority ، DomainAuthority، Alexa و هم اینکه زمان بارگذاری، داده های ایجاد شده و قرار داشتن در لیست DMOZ رو ترکیب می کنه تا رتبه بندی مشترکی ارائه شه.

۶- MozTrust  و MozRank

MozTrust وMozRank  همراه با DomainAuthority و PageAuthority، همه روشی هستن که SEOmoz ، یکی از مشهورترین اسما در بخش سئو ، پیشرفت داده. MozTrust  امتیاز اعتماد لینک جهانی و MozRank  محبوبیت اون لینک رو سبک و سنگین میکنه.

۷- کام اسکور (ComScore)

کام اسکور هم از نمونه ۲ میلیون کاربر آمریکا واسه رتبه بندی استفاده می کنه.

۸- گوگل ترندز

جستجوی کلمات کلیدی و مقایسه روند پیشرفت دو سایت در جا و زمانای جور واجور از وظایف این سرویسه.

۹- رتبه بندی

اگه از موارد فوق راضی نبودین به این گزینه متوسل شید. این رتبه بندی محدوده و تنها ۱میلیون سایت برتر رو رتبه بندی می کنه. اما اگه سایت مورد نظر شما در این لیست نبود، در محبوبیت اون درنگ کنین.

چیجوری رتبه یه سایت رو مشاهده کنیم
  •  

    چیجوری رتبه یه سایت رو مشاهده کنیم

۵

 

خلاصه

چیجوری رتبه یه سایت رو مشاهده کنیم ؟؟ هیچ کدوم از الگوریتمای رتبه بندی کامل نیستن و نمی تونیم مطمئن باشیم که سایتایی که انتخاب کردیم خوب هستن